ROK CUP TAJSKA 2020

Poln akcije

BIRA KART, 2. - 4. NOVEMBER

Po dolgem premoru se je finale Korejskega pokala uvrstil v finale.V idealnih vremenskih razmerah je na Bila Touru sodelovalo 52 voznikov, ki so se z njimi pomerili in določili, kdo bo postal prvak serije.V tem krogu tekmovanja je bila uporabljena popolna mednarodna postavitev (1224 metrov).Čeprav je tajska vlada vnaprej sprejela omejevalne ukrepe, je zaradi preložitve začetka sezone ta serija iger deležna široke udeležbe in podpore!

Besedilo in slike Rok Cup Thailand CVD Sports

Uvod, skupina mladincev Rok GP z Nandhavudom Bhirombhakdijem (107), ki vodi dirko, na žalost oba s Terryjem Jamesom O'Connerjem (121) odstopita v 14. krogu, vendar je Bhirombhakdi, zahvaljujoč odličnim prejšnjim uvrstitvam, osvojil Rok Cup Naslov Tajske 2020 v mladinskem Rok GP
Final Mini Rok se je začel spektakularno, Jitranuwath (99) in Vliegen (35) sta sredi dirke pobegnila, kar je pomenilo, da bosta končno zmagala leta 2020 med njima. V zadnjem krogu je Vliegen prevzel vodstvo in svojo prvo zmago v finalni dirki ROK pred prvakom Jitranuwathom

MINI ROK IN ROOKIE ROK

V razred Mini Rok se je prijavilo 25 voznikov, v Rookie Roka (7-10 let) pa 14, kar kaže na veliko zanimanje mladih voznikov za ta šport!Chanoknan Veeratacha vodi v razvrstitvi Aki Jitranuwath in Taiyo Vliegen s pičlo razliko (0,074 sekunde).Pri Rookie Roku je najhitrejši igralec Pojcharaphon Kempetch, ki zaseda skupno sedmo mesto.

Po zmagi v Heatu je bil Jitranuwath tisti, ki je vodil dirko na začetku predfinala in se z Veeratacho boril do zadnjega kroga.Je pa Jitranuwath zmagal v predtekmovanju in osvojil svetovno prvenstvo 2020 v Koreji.Po teh dveh je sledil razburljiv boj med Rayanom Carettijem, Vliegenom, voznicama Sirikon Klaewkrua in Nathakorn Suksrijem.Kasneje je bil Carretti degradiran zaradi kazni za sprednji oklep.Kemphetch je bil najboljši igralec, ki je zadnjič osvojil naslov novinca, pred vodilnim Jirayu Rachatamethakulom, ki ni uspel dokončati igre v vročini.

Finale se je začelo z najboljšimi igralci v predfinalu, ki so začeli impresivno in vsi so pokazali potencial za zmago.Ločitev Jitranuwatha in Vliegena na sredini pomeni, da bosta leta 2020 dosegla končno zmago. V zadnjem krogu je Vliegen prevzel vodstvo v zmagi in vodil prvaka Jitranuwatha na zadnji dirki v Koreji.Za njima je bil prav tako razburljiv boj za tretje mesto, Caretti je bil pred Suksrijem in Klaekrua ter je bil tretji.Novinec Rachatamethakul je imel impresivno sezono, zmagal, zasedel skupno 6. mesto in osvojil naslov prvaka pred Kempetchom in Panyakornom Amramrassameejem.

JUNIOR ROK IN NOVINCI JUNIOR

V mladinski razred je vstopil tudi voznik mini avtomobila Veeratacha, ki ni pritegnil pozornosti!Tako kot Minirok v kvalifikacijah je osvojil pole position z enako prednostjo (0,074)!Dosežek je izjemen.Za njim sta Terry James O'Connor in Touch Jornsai na P2 in P3.Vodja mladinske ekipe novinec Ratcharat Ananthakan je potrdil svojo odločenost osvojiti prvenstvo z objavo najhitrejšega kroga.

V predfinalu se je O'Connor uvrstil na prvo mesto, potem ko je Heat osvojil prvenstvo.Z vodilnim na lestvici Nandhavudom Bhirombhakdijem sta igrala ob boku.Za naslov prvaka potrebuje le nekaj točk.Vrstni red v prvi vrsti na tekmovanju je ostal nespremenjen, kar je pomenilo, da je Bhirombhakdi osvojil naslov mladinskega prvaka.Na tretjem mestu se Jornsai še vedno poteguje z voznico Sitarvee Limnantharak za drugo mesto v seriji.V drugi zmagi v skupini novincev je Ananthakan prav tako osvojil dovolj točk za naslov prvaka.Bhirombhakdi je z dobrim začetkom v finalu prehitel Kittinuta Lueangarunchaija, ki je po težavah v kvalifikacijah začel z zadnjega mesta v finalu.V večini iger sta ta dva in O'Connor na tretjem mestu.

Nekaj ​​krogov pred koncem dirke pa se je O'Connor povzpel na drugo mesto in skušal pridobiti vodstvo.Na žalost je trčil z Bhirombhakdijem, zaradi česar sta oba dirkača odstopila od dirke.To je Lueangarunchaiju omogočilo debi, a je bil kmalu po koncu tekme diskvalificiran iz tehničnih razlogov.Na koncu je bil za zmagovalca zadnjega mladinskega finala sezone razglašen Norrarat Apivart (Norrarat Apivart) pred Jonom Raceom (osvojil naslov P2 na prvenstvu) in Veeratacho.

ROK CUP THAILAND 2020 JE BILO KLJUB VSEH NEGOTOVOSTI ZARADI PANDEMIJE RAZBUDLJIVO IN IZZIVALNO LETO.ZDAJ BO ODŠEL NA ZIMSKE POČITNICE IN SE BO NASLEDNJE LETO VRNIL IN UPAJMO, DA BO SPET LAHKO POZDRAVIL MEDNARODNE VOZNIKE!

Ananthakan je z novo zmago in naslovom pokazal, da je presegel status "novinca".Na drugem mestu je sledil Piyawat Chaiya, pred Frederickom Wattanapongom Bennettom.

SENIOR ROK / MOJSTER/ NOVINEC

Supakit Jentranun je osvojil prvo mesto pri 55,263 na uro.V tej postavitvi kroga je čas kroga najhitrejši korejski pokal doslej.Na drugem mestu je Carl Wattana Bennett in lokalni karting as Jarute Jonvisat.Kittipol Pramoj je v razredu master (starejši od 32 let) dosegel impresivnih 55,853, kar je najhitrejši v njegovem razredu.Pramoj je edini voznik, ki je pred trenutnim krogom zbral dovolj točk za zmago na Mastersu.Pole position novinca je prevzel Apaspong Premanond.

Jentranun je nadaljeval z zmago v Heatu in finalu, sledila sta mu Jonvisat in Bennett.V master razredu je zmagal Pramoje, vendar je več igralcev pokazalo tempo, ki je bil kos starejšemu asu.Na drugem mestu je Jukka Koivistoinen.

Premanond je zmagal tudi v zgodnji igri pred Supakitom Abyimom.

Ko so se v finalu ugasnile luči, Jentranun ni dvomil, da bi ga tisti dan kdo lahko premagal.Z dominantno zmago je osvojil tudi južnokorejsko seniorsko prvenstvo 2020.Za njim se je oster boj med Jonvisatom, Bennettom in Thitisornom Junsuwanom razvil v drugo mesto, pri čemer so trije dirkači končali v istem vrstnem redu.Ni dvoma, da je Pramoj znova zmagal v mojstrskem razredu pred Koivistoinenom in Partompornom Rachsinghom.

Članek je nastal v sodelovanju zRevija Vroom Karting.

Čas objave: 25. januarja 2021