Fantastična otvoritev sezone!

PRVAKI PRIHODNOSTI GENK (BEL), MAJ 2021 – 1. KROG

Sezona 2021 se je v Genku začela z ogromnimi igrišči v kategorijah OK Junior in OK.Vse današnje zvezde kartinga so se predstavile na belgijski stezi in dale vpogled v morebitne bodoče šampione kartinga in širše!To je bil dogodek na najvišji ravni, ki so ga gostili na progi Genk, ki leži v regiji Limburg v Belgiji.Vse najboljše ekipe in proizvajalci so bili tam, da bi se pomerili za najvišja mesta, z najboljšimi talenti v današnjem kartingu.Kljub občasnim grožnjam zaradi oblačnega neba ni deževalo le nekaj kapljic, zaradi česar je bila proga ves čas dogodka dosledno suha.Po treh dneh dirkanja, ki so bili zelo izenačeni, je karirasta zastava našla zmagovalca aktualnega svetovnega prvaka Freddieja Slaterja v kategoriji OK Junior in obetavnega Rafaela Camaro v kategoriji OK

Zgoraj, strnjeni vod pripravljen za začetek OK Junior, ki ga vodi Freddie Slater (127) ob strani Alex Powell (26) po napornih kvalifikacijskih vožnjah, da se 90 prijavljenih zmanjša na 36 finalistov.Desno, zmagovalni oder OK Senior z Rafaelom Camaro na najvišji stopnički;štartal je iz druge vrste finala, a že v prvem krogu prevzel vodstvo in ga obdržal do konca 20. kroga.Pridružil se mu je Joseph Turney, ki se dobro znajde v koraku z voditelji, da bi nato pridobil častno mesto na Tuukka Taponen
Slike The RaceBox / LRN Photo / RGMMC – FG

Po negotovosti na začetku tekmovalne sezone zaradi pandemije se v Genku končno začenja druga izvedba Champions of the Future.Prvenstvo je pred dirkami evropskega prvenstva Fia Karting, da bi voznikom in ekipam dalo priložnost, da preizkusijo svoja vozila in stezo, vendar si prizadeva postati prvenstvo samo po sebi, saj udeležencem ponuja edinstven in inovativen format

OK JUNIOR

V treh skupinah OK Junior je Julius Dinesen (KSM Racing Team) presenetil kot prvi na vrhu lestvice pred Alexom Powellom (KR Motorsport) in Harleyjem Keebleom (Tony Kart Racing Team).Matteo De Palo (KR Motorsport) je bil na vrhu druge skupine pred Williamom Macintyrom (BirelArt Racing) in Keanom Nakamuro Berto (Forza Racing), vendar ni uspel izboljšati vodilnega v prvi skupini in je zasedel tik za tretjim, šestim in devetim mestom. .Kiano Blum (TB Racing Team) v tretji skupini je navdušil z bleščečim časom kroga za prvo mesto pred Lucasom Fluxo (Kidix SRL) in Sonnyjem Smithom (Forza Racing), medtem ko je skupni čas izboljšal za 4 stotinke sekunde in osvojil skupno prvo mesto. Macintyre, De palo, Keeble, Smith, Fluxa, Al Dhaheri (Parolin Motorsport), Blum, Nakamura-Berta in Dinesen so vsi dosegli zmage v zelo zahtevnih kvalifikacijskih vožnjah, kar že kaže na število potencialnih zmagovalcev v kategoriji.Smith je končal na vrhu s prvim položajem za predfinale, pred Dinesenom in Blumom.

Nedelja je bila sprememba okolja, še bolj za mladince, z odlično vrnitvijo Slaterja, ki je v predfinalu dosegel 8 mest in dosegel vrh, pred Powellom in Blumom. V finalu so bili pričakovati velike bitke med začetnikom Powellom in Slater, vendar je mladinski svetovni prvak Freddie Slater hitro prevzel vodstvo in se ni več ozrl nazaj, medtem ko sta Keeble in Smith s skokom zaprla top 3 in premagala Powella, ki se ni mogel potegovati za uvrstitev na stopničke.

OK SENIOR

Od Andrea Kimija Antonellija (KR Motorsport) se je vsekakor pričakovalo, da bo eden najboljših kandidatov in ni razočaral!Bil je prvi, ki se je uvrstil na vrh seznama pred Luigijem Colucciom (Kosmic Racing Team) in Tymoteuszom Kucharczykom (BirelArt Racing), a ga je hitro premagal Arvid Lindblad (KR Motorsport), najhitrejši v drugi skupini.Nikola Tsolov (DPK Racing) se je uvrstil med Antonellija in Coluccia na četrtem mestu in Rafaela Camaro (KR Motorsport) tik za petim.Arvid Lindblad je bil skoraj neustavljiv in je zmagal v vseh vožnjah, razen v eni, kjer je bil drugi, s podobno močnim Andreo Kimijem Antonellijem za njim s tretjim mestom, medtem ko je Rafael Camara ob koncu kvalifikacijskih voženj zasedel tretje mesto takoj za njima.

V nedeljskem predfinalu se je vrstni red nekoliko spremenil, Antonelli je bil na prvem mestu, Joe Turney (Tony Kart) pa je naredil dober skok na drugo mesto, Rafael Camara pa je zaključil top 3, tako da je doslej dominantni Lindblad padel na četrto mesto. začetek finala.Odločitev o zadnji dirki je bila hitro odločena, takoj ko je Rafael Camara dobro izkoristil hitrost, ki jo je pokazal ves konec tedna, skočil v vodstvo in predčasno umaknil

ODLOMEK INTERVJUJA JAMES GEIDEL

James Geidel, predsednik RGMMC, je izjemno pozitiven glede prihajajoče sezone, še posebej vse večjega zanimanja številnih ekip in voznikov za vrnitev na dirkalne steze.»Zadovoljen sem, ko vidim, kako se je začelo leto, to je pozitiven začetek za karting na splošno in veselimo se vznemirljive serije, hkrati pa se nenehno trudimo izboljšati.'Champions' zagotavlja naslednji srednji korak za premostitev vrzeli, ki obstaja, še posebej za ekipe, ki prihajajo iz serije monomake'.Zelo je drugače! Champions of the Future sčasoma mora postati samostojno prvenstvo, a za zdaj se nanj vsekakor gleda kot na pripravljalno podlago za dogodke FIA.«

OD BLIZU… FREDDIE SLATERJ

Aktualni svetovni prvak Freddie Slater iz OK Junior je uspel zmagati na prvi dirki Champions of the Future med 90 prijavljenimi vozniki, najboljši na mednarodni ravni, zahvaljujoč predanosti, ki jo je imel pri pripravi tako fizično kot psihično in predvsem , zahvaljujoč trdemu strokovnemu delu njegove ekipe.

1) Po kvalifikacijah je bil vaš najboljši čas 54,212, kar je bilo hitreje od kvalifikacij;kaj se je zgodilo?

Zaradi kratke kvalifikacijske vožnje nisem imel priložnosti pokazati svoje prave hitrosti in na različnih točkah sva zadela promet.

2) V predfinalu ste začeli z devetega mesta in že po devetih krogih prevzeli vodstvo;kako ti je uspelo?

Imel sem odličen začetek od znotraj in vedel sem, da moram hitro napredovati v dirki, preden se dirka razširi.Na srečo smo imeli dovolj časa za okrevanje.

3) V finalu ste bili v vodstvu vseh 18 krogov z veliko odločnostjo, neverjetna zmaga.Čemu dolgujete ta odličen začetek tekmovalne sezone?

Na začetku letošnje sezone smo trdo delali na fizičnem in psihičnem treningu.Skupaj s trdim delom ekipe kombinacija daje najboljše rezultate.

4) Ali imate strategijo, ki bi jo uporabili za prihajajoče dogodke Champions of the Future leta 2021, da osvojite ta ambiciozen naslov?

Ko postajam zrelejši voznik, vem, da je doslednost ključna.

Pomembno je voziti vsak krog enako.Poskušam dirkati s hitrostjo in minimalnim tveganjem, da bi zagotovil zmagovalna prvenstva.

Skupina OK Senior v formaciji za začetek z Andreo Kimijem Antonellijem (233) na prvem mestu, ob strani pa Arvid Lindbland (232), Rafael Camara (228), Luigi Coluccio (211) in Joseph Turney (247)

na dirki, nikoli se ne oziraj nazaj do kariraste zastave.Za njim je bila dolga bitka med branilcem Turneyjem in njegovim moštvenim kolegom Tuukko Taponenom (Tony Kart), ki sta se odlično vrnila in uspela prehiteti v zadnjih fazah ter zasesti drugo mesto.Moštvena kolega KR, ki sta do takrat prevladovala, Antonelli in Lindblad, sta padla nekaj mest nazaj in končala na četrtem in petem mestu.

CENE IN NAGRADE

Pokali v vsakem razredu za prve 3 voznike, ki končajo v finalu v vsakem dogodku.

VOZNIK LETA

Nagrada za voznika leta bo podeljena 3 najboljšim voznikom v vsakem razredu, ki so tekmovali na dogodkih Champions of the Future leta 2021. 3 predfinale in 3 finale bodo izračunani skupaj.Voznik z največ točkami bo nagrajen za voznika leta.